Marcin Tokarczyk Fotografia Ślubna i Rodzinna

Masz ślub na głowie? Ja zajmę się zdjęciami. Reportaż ślubny, sesja ślubna, sesja narzeczeńska, Kraków

Karolina i Kamil

First Look, Ceremonia, Życzenia

Zdjęcia, które zrobiłem w pięknym ośrodku Beskidzki Raj w samym środku Beskidów, przy bardzo sprzyjającej aurze i w towarzystwie młodych i pięknych Karoliny i Kamila. 

Wysoko w górach tuż przy wielkiej, wysokiej wieży widokowej położony jest cudny hotel Beskidzki Raj z widokiem na Babią Górę i całe pasmo beskidów. 

Przyjechałem około południa i ku mojej radości gdy spojrzałem w niebo zobaczyłem piękne chmury zasłaniające horyzont. Dobry znak dla fotografa 🙂 nawet jeśli pokropi to i tak jakość zdjęć będzie sto razy lepsza niż gdyby wyszło ostre słońce. Ceremonia ślubna miała się odbyć na zewnątrz ok 14 więc przy słońcu miałbym dużo więcej pracy przy ujarzmianiu światła. Wpdałem na chwilę do pokoju młodych by zrobić im kilka portretów tuż przed rozpoczęciem ceremonii. W tym czasie pojawili się już pierwsi goście, a na twarzach widać było już pierwsze oznaki wzruszenia, przejęcia i małego stresu. Zwłaszcza u Karoliny. Kamil wydawał się zupełnie swobodny. Był uśmiechnięty, chętnie zagadywał swoich gości a jego uśmiech jaśniał lepiej niż słońce, które cały czas skrywało się za chmurami.  

“Marcin robił nam sesję ślubną i zdjęcia plenerowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu. Na wynik jego pracy czekaliśmy mniej niż dwa tygodnie, a zdjęcia okazały się piękne. Bardzo ładne kadrowanie, uchwycił każdy najważniejszy moment uroczystości w kilku ujęciach, tak, że było co wybierać na fb;) Dawał przydatne instrukcje jak się ustawić czy gdzie patrzeć. Wziął pod uwagę jak pada światło, co dało świetny efekt. Dwoma prostymi słowami GORĄCO POLECAM”

Obiad i pierwszy taniec

Po krótkiej ceremonii i życzeniach pełnych wzruszeń i radości przeszliśmy do położonego obok domu weselnego na przyjęcie weselne. Pierwszy taniec i pierwsze zabawy przy lampce wina. Tort Weselny pojawił się około 18.00 więc jeszcze przy dziennym świetle a chwilę potem zabrałem moją parę na spacer na pobliski stok i łąkę.

Sesja Na Wieży Widokowej

To był jeden z najważniejszych dla mnie momentów tego dnia, słońce miało się już ku zachodowi. Wspólnie ze świadkami wybraliśmy się na najwyższe piętro wieży widokowej żeby chwycić dosłowinie kilka ujęć z samej góry. W tym miejscu wspólnie stworzyliśmy najpiękniejsze zdjęcia tej sesji ślubnej. 

Młodzi z radością kładli się na trawie, ściskali w kwiatach, biegli z górki i pod górę, zbierali borówki i tulili się do siebie. Radość to była wielka widzieć ich szczęście i miłość. 

Następnie zeszliśmy na dół i zostaliśmy tylko sami Państwo Młodzi i ja, ich fotograf. Zawsze w takich momentach czuję się jak jakiś VIP, mam tych najpiękniejszych i najważniejszych tylko dla siebie i mogę do nich podejść tak blisko jak tylko będę chciał. Co więcej zaczynam być trochę jak reżyser i choreograf starając się podpowiedzieć co zrobić by zdjęcia wypadły pięknie i naturalnie. Oto kilka rzeczy, które możecie zrobić kiedy jesteście na sesji we dwoje. 

  1. Przytulcie się z zamkniętymi oczami i zacznijcie się jak najdelikatniej dotykać. Gdzie chcecie. Zwykle jest przy tym mnóstwo śmiechu ale też po chwili, gdy zmysł dotyku się wyostrza na twarzach znajdziemy niezwykłe i naturalne emocje.
  2. Całujcie się. To proste zadanie, jednak najpiękniejsze zdjecia powstają momencie tuż przed lub tuż po pocałunku. Najgorsze niesty kiedy z ust mamy dwa ślimaki i dziubki ściśnięte na maksa. 
  3. Przejdźmy się. Spacerujcie tak jak lubicie, trzymając się za ręce, obejmując lub nawet tańcząc. Ponieważ sam jestem tancerzem i instruktorem tańca z łatwością mogę pokazać mojej parze kilka kroków. Zwykle przy tym jest jeszcze więcej zabawy i śmiechu, super okazja by mieć naturalne i uśmiechnięte zdjęcie. 
  4. Wyszeptaj jej to delikatnie do ucha… i tutaj włączamy sensual mode. Zależy to oczywiście od pary, ale w tym momencie będziemy mieli szansę na naprawdę intymne i zmysłowe zdjęcia. Nigdy nie pakuję się wtedy parom blisko pod nogi, lecz obserwuję jak paparazzi z oddali używając długiego obiektywu by złapać naturalne emocje u dwojga zakochanych. 
  5. Bawcie się i cieszczcie się chwilą. Macie ochotę usiąść na trawie albo się położyć? Zróbcie to. Wskoczcie do wody, biegnijcie w deszczu, zerwijcie z siebie ubranie. Bądźcie sobą a zdjęcia wyjdą piękne. 

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 Marcin Tokarczyk Fotografia Ślubna i Rodzinna

Theme by Anders Norén